Poloha

Hotel RIVER TERRACE je citlivě zasazen do pásu zeleně lemujícího nábřeží řeky Vltavy a historické blokové zástavby Smíchova pocházející z přelomu 19. století. V těsné blízkosti hotelového komplexu se nachází množství parků a relaxačních ploch.

Výjimečnost umístění je dána i několika dalšími faktory. Jedním z nich je bezesporu stále rostoucí význam Smíchova jako moderního pražského centra obchodu, služeb, bydlení a zábavy. Neméně důležitá je skutečnost, že se jedná o poslední možnost realizace stavby na nábřeží řeky Vltavy v centrální části Prahy, nabízí tak možnost synergie hotelu a atraktivního vodního prostředí.

Většina pražských památek, jako Národní kulturní památka Vyšehrad, Národní divadlo nebo samotné centrum, je v docházkové vzdálenosti. Všechny historické památky i samotné centrum Prahy jsou velice dobře dopravně dostupné metrem, centrum Smíchova se nachází pouhé tři stanice od Václavského náměstí.  

Smíchov je dnes vnímán zejména jako dynamicky se rozvíjející lokalita zaměřená na byznys a společenský život. Své sídlo sem umístilo velké množství tuzemských i zahraničních společností. Postupně zde vzniká nové pražské centrum.

Význam Smíchova jako obchodní lokality zvyšují i projekty, které jsou v současnosti ve stádiu realizace i přípravy, jako např. Factory Office Centrum naproti smíchovskému nádraží nebo připravovaná revitalizace smíchovského nádraží, která nabídne asi 350 000 m2 komerčních a rezidenčních ploch. Všechny tyto rozvojové lokality se nachází v těsné blízkosti hotelu RIVER TERRACE.

Návštěvníci Smíchova mohou kromě nepřeberných nákupních a zábavních příležitostí využít také velkého množství relaxačních aktivit, jako je návštěva lezeckého centra, in-line bruslařské dráhy nebo třeba indoor golf či squash. Neméně atraktivní je samotná procházka po nábřeží či návštěva první pražské pláže navazující na hotelový komplex RIVER TERRACE.

Všechny tyto faktory - dostatek pracovních příležitostí, nákupní, zábavní a relaxační možnosti - dělají při vzájemném spojení ze Smíchova téměř dokonalý celek, který má své požadavky i na ubytovací a vzdělávací kapacity. Právě tyto požadavky má pokrýt hotel RIVER TERRACE.